برگزاری نشست هم اندیشی مارکوپولو در تهران

برگزاری نشست هم اندیشی مارکوپولو در تهران

روز چهارشنبه 25 دی ماه، گردهمایی وهم اندیشی گروه گردشگری مارکوپولو با دفاترمسافرتی وگردشگری استان تهران با حضور جمعی از اساتید برجسته صنعت گردشگری، رئیس و دبیر انجمن صنفی دفاتر مسافرتی استان تهران، رئیس کمیته موزه ها (ایکوم ایران) و با حضور بیش از 380 نفر مدیر و همکار فروش دفتر خدمات مسافرتی تهران، برگزار شد در هتل پنج ستاره ویستریای تهران.

به گزارش روابط عمومی شرکت هلدینگ گردشگری مارکوپولو، در ابتدای مراسم دکتر محمدرضا صدری ، سرمایه گذار، صاحب و مدیر هتل ویستریا ضمن خوش آمدگویی از مهمانان و خانواده بزرگ مارکوپولو صحبت های خود را اینگونه شروع کرد: از زمانی که ما شروع به کار کردیم خانواده مارکوپولو یکی از نزدیک‌ترین کسانی بودند که همکاری بسیار خوبی با هتل ویستریا داشتند.

دکتر صدری ادامه داد: سوال اینجاست که با این شرایط سیاسی و اقتصادی کشور وضعیت گردشگری و هتلداری به کجا خواهد رسید؟

مالک هتل ویستریا با اشاره به اینکه حوزه توریسم بیشتر از هر حوزه ای تحت تاثیر مسائل سیاسی در این اواخر قرار گرفته و کاملا درهای توریسم بسته شده است، افزود: با اینکه من آدم سیاسی نیستم اما مسائل اقتصادی امروز ما بدون گذر از بحث سیاسی قابل تعریف نیست. خب با این شرایط اگر بخواهیم دائماً دم از نا امیدی بزنیم که همگی باید درهای کسب و کار را ببندیم و برویم سراغ کار دیگری ولی در واقعیت این‌طور نیست. شرایط کشور به زودی تغییر می‌کنه و درهای گردشگری باز می‌شود.

او گقت: برنامه ریزی‌های ما در این جهت است که شرایط فعلی پایدار نیست و ان شاالله در شش ماهه اول سال آینده شاهد شرایط بهتری خواهیم بود.

وی در پایان به معرفی کوتاهی از هتل ویستریا پرداخت و گفت: هتل ویستریا برندی است کانادایی و استانداردهای هتل ویستریا همان استانداردهای هتل فورسیزن است و الگو و جزییات اینجا از روی فورسیزن هتل پاریس طراحی شده و ساخت و نظارت با مجموعه ویستریای کانادا بوده. دو سال و نیم ساخت اینجا طول کشید و ۳۴ متر زیر زمین است. در شرایط تحریم و رکود اقتصادی کشور تجهیز این هتل کاری بسیار مشکل بود که به یاری خدا توانستیم از آن سربلند بیرون بیایم. کیفیت سرعت و استانداردهای صنعت هتلداری اینجا رعایت شده.

وی همچنین خبر از ساخت هتل ۵ ستاره‌ی اردبیل در اردبیل که ماه گذشته با حضور وزیر گردشگری آقای مهندس مونسان کلنگ‌خورد، داد.

 

در ادامه دکتر محیط طباطبایی رییس ایکوم در ایران که از مهمانان این نشست بود به معرفی این نهاد بین المللی پرداخت و گفت: ایکوم، شورای بین المللی موزه ها، نهادی که بعد از جنگ جهانی دوم در سال 1946 تشکیل شد و 72 سال از عمرش می گذرد. وظیفه اش حمایت، حفاظت و توسعه ارتقای سطح کیفی موزه و موزه داری در دنیا است و در این زمینه در طی این سال ها فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه بیش از 40 هزار موزه در سراسر دنیا عضور شورای بین المللی ایکوم هستند و در بیش از 140 کشور دنیا کمیته های بین المللی ایکوم فعال هستند، افزود: در ایران هم این کمیته سال هاست که فعالیت دارد و مسئولیت رصد، ارتقا، آموزش و تایید و تکذیب فعالیت های موزه ای بر عهده دارد.

دکتر محیط طباطبایی با اشاره به اینکه موزه ها با تعریف امروزی شان نه فقط به صورت کلاسیک و فضای بسته که هر نهادی که بخشی از سایت ها و جاذبه های فرهنگی طبیعی و تاریخی را معرفی و حفظ می کنند به عنوان میراث فرهنگی و موزه شناخته می شود و در دل صنعت گردشگری قرار می گیرد، گفت: به خصوص در کشور ما که بخش اصلی صنعت گردشگری به فرهنگ تعلق می گیرد و در نتیجه تعامل هر چه بیشتر این نهادها با یکدیگر می تواند نتایج مطلوب تری به همراه داشته باشد.

در ادامه ی این مراسم هر یک از مدیران بخش‌های مختلف مارکوپولو اعم از شرکت ایرانگردی، شرکت سفرهای خارجی و دپارتمان طبیعتگردی به معرفی محصولات و پکیج‌های متنوع و برنامه‌ریزی شده‌ی سفر پرداختند.

بیش از 92 درصد رضایت مشتریان

دکتر حسن تقی‌زاده انصاری در سخنرانی خود حول محور شعار امسال سازمان جهانی جهانگردی «گردشگری، مشاغل آینده بهتر برای همه» به نقد و بررسی چالش‌های گردشگری در ایران پرداخته و با یادآوری فرصت‌های شغلی در این حوزه آینده‌ی گردشگری در ایران را روشن دانسته و گفت: ” انتخاب این شعار نویدی است در گردشگری جهانی و کشورمان.”

وی افزود: “گردشگری می تواند باعث توسعه اشتغال و فراهم آوردن زندگی بهتر برای هر کس باشد به همین علت باتوجه به دانش جدید در همه حوزه ها ما نیازمند استفاده از  فناوری‌های نوین و دیجیتال و ویژگی های جدید در صنعت گردشگری هستیم. گردشگری باعث  روز افزون فناوری در همه صنایع می شود و ما باید در تلاش باشیم تا فاصله خدمات رسانی آنلاین و سنتی کم شود. ”

دکتر انصاری در ادامه به با اشاره به حوادث طبیعی که در ابتدای سال جاری گریبان گیر کشور شد و تغییرات زیست محیطی زمین گفت: ” در حوادث سیل اخیر همکاران فعال در گردشگری و همکاران مجرب مارکوپولو توانستند از حوادث ناگوار و رخدادهای مختلف برای همسفران به سلامت عبور کنند.”

دکتر حسن انصاری  به ماموریت این شرکت در ارتقاء سطح کمی و کیفی اشاره کرد و ادامه داد:” در راستای ارائه خدمات مطلوب و متمایز اکو کمپ کویری در حال احداث است و سال آینده فاز اول آن به بهره‌برداری خواهد رسید .

وی با تشکرر از حضور مدعوین افزود: “مارکوپولو در همان بدو تاسیس  به رضایتمندی مشتری اعم از گردشگران و همکاران فروش توجه داشت به همین دلیل در راستای این سیاست و برنامه های نوآورانه در این مراسم گرد هم آمده ایم.”

وی ادامه داد: “این شرکت  سالانه در ۴۰ رویداد و نمایشگاه مهم گردشگری جهان و داخلی حضوری فعال دارد و تلاش می‌کند در حوزه ورود گردشگر به کشور و در ارائه خدمات گردشگران خدمات مطلوب خود را ارائه کند.”

وی به حوزه مسئولیت های اجتماعی مارکوپولو اشاره کرد و توضیح داد : این شرکت در این حوزه ، حضور فعال دارد و تاکنون در چندین برنامه سالانه گردشگری معلولین، محیط زیست ،درختکاری و… خدماتی را به جای گذاشته است.

شرکت سفرهای خارجی، سفرهای ایرانگردی و طبیعت گردی، آموزش، گردشگری الکترونیک، اکو کمپ، گردشگری سلامت، آموزشی و پژوهشی، هتلهای زنجیره ای و سامانه آنلاین رزرو هتل های مختلف های ایران و جهان  موضوعاتی است که مارکوپولو به آن می‌پردازد.

وی در پایان گفتک تبریک می گویم خدمت جناب آقای صدری و همه عزیزانی که در بهره برداری هتل زیبای ویستریا تلاش کردند.

 

قطب گردی با طبیعت گردی مارکوپولو

پس از سخنرانی دکتر انصاری، مدیرعامل بخش شرکت طبیعت گردی با سخنرانی در باب موضوع طبیعت گردی پرداخته و گفت: “امروزه افزایش سفرهای طبیعت گردی و کشف طبیعت در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد و در کشور ما هم همگام با سایر جهان فعالیت های ماجراجویانه افزایش پپدا کرده است و البته با افزایش این فعالیت ها و بدلیل محدودیت های آموزشی نیز آمار حوادث و آسیب ها هم نگران کننده است.”

کیانوش محرابی در ادامه با اشاره به تعریف ATA از گردشگری ماجراجویانه ، این فعالیت را یک تخصص خواند که در بیشتر مواقع توسط افراد غیر متخصص اجرا شده که  منجر به حوادث می شود.

 

وی با اشاره به برنامه ریزی شرکت طبیعت گردی مارکوپولو در برگزاری تورها  گفت: در تورهای طبیعت گردی به نوعی عمل کرده ایم که همه خانواده ها و افراد بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند.

مدیر طبیعت گردی مارکوپولو به برگزاری تورهای داخلی طبیعت گردی و خارجی و برگزاری دوره های آموزشی طبیعت گردی عمومی و تخصصی در مارکوپولو اشاره کرد و گفت:  “فعالیت طبیعت گردی با انواع تخصص ها از جمله عکاسی، نجوم، ژئوتوریسم، دیدار از قبایل و ..سرکاردارد. از این رو در نوروز99 سفر به قطب شمال را برای آنان که خواهان و در جستجوی پدیده های طبیعت هستند برنامه ریزی کرده ایم

70 مسیر در تورهای خارجی

در ادامه ی این گردهمایی، عاطفه احمدی ، مدیرعامل شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو به برگزاری تورهای بسیار متفاوت و خاص خارجی در مارکوپولو از جمله تورهای جدید آسیایی کروز و تورهای کانادا و انگلیس اشاره کرد و گفت: “شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو در 70 مسیر تور خارجی برگزار می کند و آمادگی مشاوره برای دریافت خدمات متنوع روادید را دارد.”

وی ادامه داد: “برگزاری تورهای ویژه با تعداد و علایق خاص برای کشور های سوئیس و ایتالیا جزو برنامه های هفتگی ما قرار دارد، چراکه کشور سوییس در ارائه خدمات گردشگری و صدور روادید خود با 5 شرکت قرار داد، دارد که یکی از  این شرکت ها، مارکوپولوست. از این رو این شرکت آمادگی برگزاری هرنوع توری را برای گردشگران دارد.”

 

احمدی در پایان به معرفی خدمات شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو از جمله  رزواسیون آنلاین هتل های خارجی، ترانسفرهای فرودگاهی، بیمه مسافرتی،Cip   فرودگاهی پرداخت و خواهان همکاری گسترده با تمامی دفاتر خدمات مسافرتی شد که بر اساس این همکاری ها امتیازاتی نیز برای آژانس ها در نظر گرفته شده است.

 

در حوزه ایرانگردی رقیب نداریم

مدیرعامل شرکت ایرانگردی مارکوپولو، به عنوان سخنرانی پایانی به تریبون آمده و سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: 70  تن به صورت مستقیم در این شرکت فعال هستند و به رزرو تورهای ورودی، داخلی، ایرانگردی و تشریفات و سایر خدمات می پردازند.

دکتر محمدرضا افشاری در ادامه  به برنامه ریزی برای  ۲۰۰ مقصد  اشاره کرد و توضیح داد: تورهای ترکیبی، تور برای علایق خاص، انفردای از جمله تورهای بود که در سال 98 تا کنون برگزار شده و این افتخار راداریم که الام کنیم مارکوپولو یکی از توراپراتورهای برتر در سال 98 است که توانست تورهای تهرانگردی را در نوزوز برای بیش از 7 هزارو 600 تن اجرا کند.

وی افزود: “از لحظه ورود تا اتمام تور برای راهنمایان برنامه‌ریزی شده، ما به مسافران مان رویا می فروشیم از این رو سعی می‌کنیم بهترین خدمات را ارائه بدهیم وکوچکترین  های خدمات را ببینیم.”

افشاری در ادامه به استفاده از رانندگان آموزش دیده در وسایل حمل و نقل اشاره کرد و گفت: ما در مارکوپولو به آنچه بیشتر می اندیشیم ارائه خدمات مطلوب است از این روتوانسته ایم رضایتمندی 92درصدی را کسب کنیم.

وی در پایان به رزرو آنلاین بیش از هزارو 376 هتل و مرکز اقامتی در سامانه مارکوپولو اشاره کرد و گفت: گردشگران می توانند با مراجه به سامانه ایرانگردی مارکوپولو ضمن خرید تورهای گوناگون، از رزواسیون آنلاین تمامی هتل های کشور، خدمات آنلاین فرودگاهی، تشریفات فرودگاهی بهره ببرند.

او همچنین به ارائه بالاترین تخفیف هتل ها در نوروز 99 از سوی برند مارکوپولو اشاره کرد.

تقدیر از همکاران برتر

یادآور می‌شود در حاشیه این نشست از «دکتر صدری» مدیرکل هتل ویستریا از سوی مدیران ارشد برند مارکوپولو با اهدای تابلو و صنایع دستی تقدیر شد.

همچنین در پایان مراسم از مدیران دفتر خدمات مسافرتی بهاران، بهمن گشت، گلدیس نقش، تعطیلات، گشت های پرواز شیا، ستی، برج، طاهاگشت، پوریان سیر، اسب پرنده، اسطوره بیستون، معین گردشگری ملت، آسیا2000 و شادیبانبه عنوان شرکتهای پرفروش با اهدای لوح تقدیر شد.

همچنین در بین مراسم با حمایت هتل‌های کشور از جمله هتل پاناروما کیش، هتل ویستریا تهران، هتل امیران نیشابور، هتل الماس ۲ مشهد و تعدادی دیگر از هتل‌های بزرگ ایران با قرعه‌کشی، هدایای اقامت در این هتل‌ها به مدعوین اهدا شد.

در پایان گردهمایی، با گرفتن عکس یادگاری، پذیرایی و ضیافت شام، این شب بیاد ماندنی خاتمه یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست