نشست هم اندیشی مارکوپولو در تبریز

روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه، گردهمایی برند مارکوپولو با حضور بیش از ۱۰۰ مدیر و همکار فروش دفتر خدمات مسافرتی شهر تبریز، مدیر عامل گروه گردشگری و مدیران ارشد برند مارکوپولو، رئیس و هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر مسافرتی استان آذربایجان شرقی، دبیر انجمن دفاتر مسافرتی استان تهران و دبیر جامعه گردشگری الکترونیکی ایران در هتل شهریار تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت هلدینگ گردشگری مارکوپولو، در این مراسم هر یک از مدیران بخش‌های مختلف مارکوپولو اعم از شرکت ایرانگردی، شرکت سفرهای خارجی و دپارتمان طبیعتگردی به معرفی محصولات و پکیج‌های متنوع و برنامه‌ریزی شده‌ی سفر پرداختند.

 

تلاش برای کم شدن فاصله خدمات رسانی آنلاین و سنتی

دکتر حسن تقی‌زاده انصاری در سخنرانی خود حول محور شعار امسال سازمان جهانی جهانگردی «گردشگری، مشاغل آینده بهتر برای همه» به نقد و بررسی چالش‌های گردشگری در ایران پرداخته و با یادآوری فرصت‌های شغلی در این حوزه آینده‌ی گردشگری در ایران را روشن دانسته و گفت: ” انتخاب این شعار نویدی است در گردشگری جهانی و کشورمان.”

وی افزود: “گردشگری می تواند باعث توسعه اشتغال و فراهم آوردن زندگی بهتر برای هر کس باشد به همین علت باتوجه به دانش جدید در همه حوزه ها ما نیازمند استفاده از  فناوری‌های نوین و دیجیتال و ویژگی های جدید در صنعت گردشگری هستیم. گردشگری باعث رشد روز افزون فناوری در همه صنایع می شود و ما باید در تلاش باشیم تا فاصله خدمات رسانی آنلاین و سنتی کم شود. ”

دکتر انصاری در ادامه با اشاره به حوادث طبیعی که در ابتدای سال جاری گریبان گیر کشور شد و تغییرات زیست محیطی زمین گفت: ” در حوادث سیل اخیر همکاران فعال در گردشگری و همکاران مجرب مارکوپولو توانستند از حوادث ناگوار و رخدادهای مختلف برای همسفران به سلامت عبور کنند.”

مدیرعامل هلدینگ گردشگری مارکوپولو به رشد 4 درصدی جهانگردی از سال 2010 اشاره کرده و گفت: “داشتن سهم ۷ درصد از صادرات جهان نشان دهنده اهمیت صنعت گردشگری در بین صنایع دیگر است و ضرورت تلاش بیشتر این عرصه اقتصادی پویا در کشور است.”

 

اکو کمپ کویری پروژه در حال ساخت مارکوپولو

دکتر حسن انصاری  به چشم انداز ماموریت این شرکت در ارتقاء سطح کمی و کیفی اشاره کرد و ادامه داد: “در راستای ارائه خدمات مطلوب و متمایز اکو کمپ کویری در حال احداث است و سال آینده فاز اول آن به بهره‌برداری خواهد رسید .

وی فعالیت های آموزشی با حفظ سرمایه‌های مارکوپولو را یک سرمایه های انسانی ارزشمند دانسته و افزود: “در همین راستا در یک سال گذشته با دانشگاه شریف قراردادهای همکاری امضا کرده ایم و به زودی خبرهای خوبی ارائه خواهد شد.”

وی به نحوه تشکیل گروه گردشگری مارکوپولو و رشد شرکت های تابعه در سال 80  اشاره کرد و افزود:” برند مارکوپولو با حضور هیات موسسی از پیشکسوتان صنعت گردشگری تشکیل شد، گروهی که توانست با کارآفرینی خلاقانه 200 نفر همکار بطور مستقیم در هشت حوزه تخصصی خدمات گردشگری و تور و 1500 نفر بصورت غیرمستقیم ایجاد شغل کند.”

وی با تشکر از حضور مدعوین افزود: “مارکوپولو در همان بدو تاسیس  به رضایتمندی مشتری اعم از گردشگران و همکاران فروش توجه داشت به همین دلیل در راستای این سیاست و برنامه های نوآورانه در این مراسم گرد هم آمده ایم.”

وی ادامه داد: “این شرکت  سالانه در ۴۰ رویداد و نمایشگاه مهم گردشگری جهان و داخلی حضوری فعال دارد و تلاش می‌کند در حوزه ورود گردشگر به کشور و در ارائه خدمات گردشگران خدمات مطلوب خود را ارائه کند.”

وی در پایان به حوزه مسئولیت های اجتماعی مارکوپولو اشاره کرد و توضیح داد : این شرکت در این حوزه ، حضور فعال دارد و تاکنون در چندین برنامه سالانه گردشگری معلولین، محیط زیست ،درختکاری و… خدماتی را به جای گذاشته است.

شرکت سفرهای خارجی، سفرهای ایرانگردی و طبیعت گردی، آموزش، گردشگری الکترونیک، اکو کمپ، گردشگری سلامت، آموزشی و پژوهشی، هتلهای زنجیره ای و سامانه آنلاین رزرو هتل های مختلف ایران و جهان  موضوعاتی است که مارکوپولو به آن می‌پردازد.

تورهای طبیعت گردی مارکوپولو، تعریف شده برای همه ی افراد

پس از سخنرانی دکتر انصاری، مدیرعامل بخش شرکت طبیعت گردی با سخنرانی در باب موضوع طبیعت گردی پرداخته و گفت: “امروزه افزایش سفرهای طبیعت گردی و کشف طبیعت در همه جای دنیا طرفداران زیادی دارد و در کشور ما هم همگام با سایر جهان فعالیت های ماجراجویانه افزایش پپدا کرده است و البته با افزایش این فعالیت ها و بدلیل محدودیت های آموزشی نیز آمار حوادث و آسیب ها هم نگران کننده است.”

کیانوش محرابی در ادامه با اشاره به تعریف ATA از گردشگری ماجراجویانه ، این فعالیت را یک تخصص خواند که در بیشتر مواقع توسط افراد غیر متخصص اجرا شده که  منجر به حوادث می شود.

 

وی با اشاره به برنامه ریزی شرکت طبیعت گردی مارکوپولو در برگزاری تورها  گفت: در تورهای طبیعت گردی به نوعی عمل کرده ایم که همه خانواده ها و افراد بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند.

مدیر طبیعت گردی مارکوپولو به برگزاری تورهای داخلی طبیعت گردی و خارجی و برگزاری دوره های آموزشی طبیعت گردی عمومی و تخصصی در مارکوپولو اشاره کرد و گفت:  “فعالیت طبیعت گردی با انواع تخصص ها از جمله عکاسی، نجوم، ژئوتوریسم، دیدار از قبایل و ..سرکاردارد. از این رو در نوروز99 سفر به قطب شمال را برای آنان که خواهان و در جستجوی پدیده های طبیعت هستند برنامه ریزی کرده ایم

تورهای ویژه ی کانادا و انگلیس

در ادامه ی این گردهمایی، عاطفه احمدی ، مدیرعامل شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو به برگزاری تورهای بسیار متفاوت و خاص خارجی در مارکوپولو از جمله تورهای جدید آسیایی کروز و تورهای کانادا و انگلیس اشاره کرد و گفت: “شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو در 70 مسیر تور خارجی برگزار می کند و آمادگی مشاوره برای دریافت خدمات متنوع روادید را دارد.”

وی ادامه داد: “برگزاری تورهای ویژه با تعداد و علایق خاص برای کشور های سوئیس و ایتالیا جزو برنامه های هفتگی ما قرار دارد، چراکه کشور سوییس در ارائه خدمات گردشگری و صدور روادید خود با 5 شرکت قرار داد، دارد که یکی از  این شرکت ها، مارکوپولوست. از این رو این شرکت آمادگی برگزاری هرنوع توری را برای گردشگران دارد.”

احمدی در پایان به معرفی خدمات شرکت سفرهای خارجی مارکوپولو از جمله  رزواسیون آنلاین هتل های خارجی، ترانسفرهای فرودگاهی، بیمه مسافرتی،Cip   فرودگاهی پرداخت و خواهان همکاری گسترده با تمامی دفاتر خدمات مسافرتی شد که بر اساس این همکاری ها امتیازاتی نیز برای آژانس ها در نظر گرفته شده است.

ما به مسافران مان رویا می فروشیم

مدیرعامل شرکت ایرانگردی مارکوپولو، به عنوان سخنرانی پایانی به تریبون آمده و سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: 70  تن به صورت مستقیم در این شرکت فعال هستند و به رزرو تورهای ورودی، داخلی، ایرانگردی و تشریفات و سایر خدمات می پردازند.

دکتر محمدرضا افشاری در ادامه  به برنامه ریزی برای  ۲۰۰ مقصد  اشاره کرد و توضیح داد: تورهای ترکیبی، تور برای علایق خاص، انفردای از جمله تورهای بود که در سال 98 تا کنون برگزار شده و این افتخار راداریم که الام کنیم مارکوپولو یکی از توراپراتورهای برتر در سال 98 است که توانست تورهای تهرانگردی را در نوزوز برای بیش از 7 هزارو 600 تن اجرا کند.

وی افزود: “از لحظه ورود تا اتمام تور برای راهنمایان برنامه‌ریزی شده، ما به مسافران مان رویا می فروشیم از این رو سعی می‌کنیم بهترین خدمات را ارائه بدهیم وکوچکترین  های خدمات را ببینیم.”

افشاری در ادامه به استفاده از رانندگان آموزش دیده در وسایل حمل و نقل اشاره کرد و گفت: ما در مارکوپولو به آنچه بیشتر می اندیشیم ارائه خدمات مطلوب است از این روتوانسته ایم رضایتمندی 92درصدی را کسب کنیم.

وی در پایان به رزرو آنلاین بیش از هزارو 376 هتل و مرکز اقامتی در سامانه مارکوپولو اشاره کرد و گفت: گردشگران می توانند با مراجه به سامانه ایرانگردی مارکوپولو ضمن خرید تورهای گوناگون، از رزواسیون آنلاین تمامی هتل های کشور، خدمات آنلاین فرودگاهی، تشریفات فرودگاهی بهره ببرند.

او همچنین به ارائه بالاترین تخفیف هتل ها در نوروز 99 از سوی برند مارکوپولو اشاره کرد.

تقدیر از همکاران برتر

یادآور می‌شود در حاشیه این نشست از «حسین ابراهیمی» مدیرکل هتل شهریار به دلیل مهمان نوازی شایسته از گردشگران در نوروز سال ۹۸ از سوی مدیران ارشد برند مارکوپولو با اهدای تابلو و صنایع دستی تقدیر شد.

همچنین در پایان مراسم از مدیران دفتر خدمات مسافرتی فلامینگو پرواز، رشید وند رجب پور، آذر گشت ملکی، محمد ملکی و فرزانگان سیر، صنم سجاجید به عنوان شرکتهای پرفروش با اهدای لوح تقدیر شد.

همچنین در بین مراسم با حمایت هتل‌های کشور از جمله هتل پاناروما کیش، هتل ویستریا تهران، هتل امیران نیشابور، هتل الماس ۲ مشهد و تعدادی دیگر از هتل‌های بزرگ ایران و اقامتگاه‌های بومگردی با قرعه‌کشی، هدایای اقامت در این هتل‌ها به مدعوین اهدا شد.

همچنین بیش از اجرای مراسم اولین نشست جامعه تخصصی گردشگری الکترونیکی ایران با فعالین گردشگری الکترونیکی استان آذربایجان شرقی در هتل شهریار صورت گرفت.

در این نشست شعبه جامعه گردشگری الکترونیکی در استان آذربایجان شرقی راه‌اندازی شد.

معاون گردشگری استان و رئیس کمیته گردشگری اتاق بازرگانی تبریز نیز در این جلسه حضور داشتند.

در پایان گردهمایی، با گرفتن عکس یادگاری، پذیرایی و ضیافت شام، این شب بیاد ماندنی خاتمه یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست