شرکت هلدینگ گردشگری مارکوپولو

درباره ما

با اتکا به ابتکار گروه مارکوپولو در سال 1380 در ارائه خدمات با کیفیت در عرصع عمده فروشی تور، اولین هلدینگ سفر بر اساس مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای تحقق توسعه گردشگری پایدار و بهره گیری از استاندارد های حرفه ای در صنعت گردشگری کشور با سرمایه 100/000/000/000 ریال در شهریور 1388 افتتاح گردید.

بنیان گذاران و موسسین گروه مارکوپولو جمعی از مدیران، پیش کسوتان و دست اندرکاران شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری فعال کشور می باشند که اکثرا در سوابق خود بیش از سی سال فعالیت و خدمت گذاری شایسته به گردشگران داخلی و خارجی را ثبت نموده اند.
تاسیس و بهره برداری از شرکت های خدمات مسافرتی تعطیلات، گالیور،کیان،گالیتور،تورهای کیش،میعاد اقامت و بسیاری از خدمات گردشگری و نیز همکاری در تاسیس گروه های تورگردانی پیشتازان،تورهای برتر و گروه رویال تورز و در نتیجه تشکیل گروه بزرگ سفرهای مارکوپولو در سال 1380 بخشی از فعالیت های اجرایی موسسین می باشد.
در سال 1384 مارکوپولو به عنوان اولین شرکت عمده فروش تور در ایران با ارائه خدماتی موفق و منحصر به فرد در حوزه تورگردانی انبوه ورود یافت. این شرکت با ایجاد شبکه گسترده فروش و تحت پوشش داشتن بیش از 300 دفتر خدمات مسافرتی در سراسر ایران توانست نام مارکوپولو را

به عنوان یک برند نمونه در حوزه گردشگری معرفی نماید و خدمات استاندارد و با کیفیت بالای حرفه ای را در حوزه تور گردانی به گردشگران ارائه نماید.

از سال 1385 مرکز آموزش های تخصصی مارکوپولو با اخذ مجوز , فعالیت های آموزشی و پژوهشی تخصصی را با کیفیت و متمایز آغاز نموده و مکمل خدمات مارکوپولو گردید.
مطالعات طرح ایجاد اولین هلدینگ سفر با بررسی هلدینگ های موفق در کشور های فعال در عرصه گردشگری در سال 1386 در دستور کار قرار گرفت.
نتایج مطالعات همراه با طرح اجرایی و دور نمای هلدینگ سفر در کشور تقدیم ریاست وقت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و نیز ادارات کل مرتبط گردید.
مدیر کل محترم دفتر طرح های توسعه و تسهیلات طی نامه شماره 1746/62/872 مورخ 16/07/1387 و مدیر کل محترم دفتر خدمات گردشگری و استاندارد سازی طی نامه شماره872/41-1000مورخ 01/08/1387 موافقت اصولی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری را برای تاسیس صادر نمودند.
شرکت سهامی عام توسعه گردشگری مارکوپولو به عنوان اولین هلدینگ سفر پس از طی مراحل اداری و قانونی و برگزاری مراسم افتتاح رسمی در شهریور ماه 1388 در راستای اهداف تعیین شده و چشم انداز شرکت برای رسیدن به توسعه گردشگری پایدار با رعایت استاندارد های حرفه ای در صنعت گردشگری گام نهاد و در خدمت صنعت گردشگری کشور قرار گرفت.

ماموریت ما

  • ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات در صنعت گردشگری
  • ایجاد بسترهای مناسب سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران
  • جلب رضایتمندی گردشگران و ارتقای کیفیت و سطح خدمات
  • شناسایی، آموزش، حفظ و نگهداری سرمایه های انسانی صنعت گردشگری
  • بهره گیری از تکنولوژی های نوین در صنعت گردشگری و استاندارد های بین المللی
  • ارائه خدمات و تسهیلات گردشگری و سفر با کیفیت مطلوب و متمایز به گردشگران داخلی و خارجی
  • احساس مسئولیت نسبت به آرمان ها، آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی، منابع انسانی و مالی کشور
  • کنترل کیفیت در تمامی مراحل از طراحی، تولید محصول و خدمات تا بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش

هیئت مدیره

فریدون کیان ارثی

عضو هیئت موسس

ایرج اخوان ملایری

نائب رئیس هیئت مدیره

فرامرز سعیدی

عضو هیئت مدیره

داود فرزانه

رئیس هیئت مدیره

محمد عظیمی

مدیر عامل

برخی از افتخارات

گالری تصاویر

فهرست